12 maja 2008

2 Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego
Dzień Kościoła

W Parafii Dzięgielów na "Kępie" świątecznie gwarno i radośnie .
W to piękne majowe popołudnie 12 maja br.(poniedziałek), Zborownicy z Parafii Dzięgielów spotykają się najpierw w Kościele "EBEN-EZER" by duchowo przeżywać te święta , zaś po nabożeństwie wspólnie we wspólnym gronie spożyć tradycyjną jajecznicę. Podczas nabożeństwa kazanie wygłosił proboszcz Ks. Marek Londzin w którym to przybliżył nam znaczenie i Święta Zesłania Ducha Świętego a w szczególności skoncentrował się na znaczeniu Kościoła w życiu nas, nas chrześcian. Podkreślając szczególne znaczenie i rolę kościoła w zakresie jedności i wspólnego przeżywania tak w atmosferze duchowej jak i w normalnym życiu każdego z nas.

Połączenie nabożeństwa i wspólne spożywanie jajecznicy miało spełnić i dać przykład wspólnoty członków Zboru Chrystusowego jakim między innymi jest zbór- parafii Ewangelickiej w Dzięgielowie.

Smażona przez Chórzystów jajecznica z 360 szt. jaj na boczku, zaś herbata z sokiem przygotowana przez Siostry były wspaniałym akcentem ducha kościoła.

Podczas nabożeństwa wystąpił nasz Chór parafialny, zaś podczas posiłku spożywania jajecznicy były wykonywane wspólne pieśni .

Ks. M. Londzin przeprowadził krótki konkurs na temat znajomości wśród parafian historii Kościoła. Uczestnicy wykazali się b. dobrą znajomością wiedzy historycznej opartej na zdjęciach przedstawiających wydarzenia, osoby, budowle itp. związane z działalnością Kościoła.

Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczestniczący otrzymali książeczki "Z Biblią na co dzień z pytaniami"  miesiąc kwiecień, maj, czerwiec, wydawnictwo "Blisko"

A oto pytanie z tej książeczki na dzień 12 maja - Czy jesteś świadomy, że podczas chrztu otrzymałeś dar Ducha Świętego ?

I tak spędziliśmy świąteczny dzień w Parafii Dzięgielów.

Uczestnicy
K. H. Harok