ŚWIĘTO ZBOROWE W DZIĘGIELOWIE

    Niedzielny poranek 7 września przywitał nas, tak, jak w ubiegłym roku piękną, słoneczną pogodą, o którą zapewne wielu się modliło. Przyjemnie bowiem w takiej aurze móc świętować trzecią pamiątkę założenia i poświęcenia kościoła " Eben-Ezer w Dzięgielowie oraz dziewiąte już Święto Zborowe. Całodzienne spotkanie mieszkańców i sympatyków tego święta rozpoczęło się nabożeństwem, które poprowadził nasz proboszcz, ks. Marek Londzin. Przywitał on zebranych i zaproszonych gości, m.in. ks. Radcę Edwina Pecha z Karpacza. Nabożeństwo uświetnione zostało występem Orkiestry Misyjnej z Wisły oraz zespołu " Wang" z Karpacza . Kazanie wygłosił ks. Radca Edwin Pech.

    Po nabożeństwie, w trakcie półtoragodzinnej przerwy, można było się posilić wyśmienitym bigosem " siostrzanym", wykwintnymi ciastami, smacznymi goframi, kiełbaskami z grilla i napojami. Jak widać, dla każdego coś smacznego! Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych: dmuchany zamek do skakania cieszył się jak zwykle dużą popularnością. Odwiedziły nas Klauny z CME z ciekawym programem a jeszcze później młodzież dzięgielowska prowadziła rożne atrakcyjne zajęcia dla wszystkich dzieci. Żadne dziecko chyba nie mogło się nudzić a rodzice martwić o swoje pociechy. Ciekawym przerywnikiem były krótkie seminaria, w których można było wziąć udział w trakcie przerwy obiadowej. Większość wybrała prezentacje zdjęć z życia parafii i diakonatu komentowaną przez kuratora parafii Korneliusza Glajcara a inni uczestniczyli w bardzo cennym wykładzie biblijnym ks. Tima Hinrichsa pt. "Biblijne obowiązki w rodzinie"

    W popołudniowej części, w naszym kościele odbył się przegląd twórczości miejscowych chórów i zaproszonych gości. Wystąpił chór " Supersenior" z EDO "Emaus" , chórek " Junior", "Grupa Piątkowa", Parafialny Chór Mieszany, chór " Siostrzany"oraz soliści: Paweł Glajcar, Estera Sztwiertnia wraz z Darkiem Zioło i jego synem, Piotr i Przemek Krzemień a całość prowadził Darek Kawulok. Z wielką przyjemnością zebrani wysłuchali koncertu zespołu " Wang" z Karpacza. A kilka wesołych anegdot, wygłaszanych przez siostrę przełożoną Lidię, stworzyły swobodny i radosny nastrój. To nie koniec niedzielnych atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której można było wylosować wiele cennych, ale i śmiesznych fantów. Tegoroczne święto zakończyło się meczem piłki nożnej rozegranym pomiędzy dwoma drużynami młodzieżowymi a na drugim boisku aż cztery drużyny rozegrały mecze w piłkę siatkową . Niestety nie udało się wygrać drużynie naszego Proboszcza, ale może za rok ? Do późnych godzin wieczornych grali i kibicowali nasi parafianie , spędzając tę niedzielę jak w rodzinie, zborowej rodzinie jaką powinna być każda ewangelicka parafia.

    Święto Zborowe to doskonały pomysł na spędzenie czasu w gronie rodziny, znajomych i parafian, wielbiąc naszego Ojca pieśnią, uczestnicząc w nabożeństwie. "Wszak nikt nie ma z nas tego, co mamy razem...."

Dzięgielowscy zborownicy dziękują organizatorom za ich wysiłek włożony w przygotowanie święta.

Już dziś zapraszamy na jubileuszowe, dziesiąte Święto Zborowe w przyszłym roku, jak Pan Bóg pozwoli, mając nadzieję, że pogoda również nam dopisze!


Grażyna Cimała