Urodziny siostry diakonisy Lidya Truse

    W dniach 19 - 26 listopada przebywała w Diakonacie Żeńskim "Eben - Ezer" w Dzięgielowie , siostra diakonisa Lidya Truse z Ewangelickiego Diakonatu "Bethel'" w Bilefeldzie / Niemcy.
Siostra Lidya jest wielkim przyjacielem Polski i naszego Diakonatu "Eben - Ezer". Przyjechała do Polski po raz 38 aby tu przezywać swoje 94 urodziny. Przybyła wraz z 3 innymi siostrami z diakonatu "Bethel" i dwiema z diakonatu w Schwebische Hall.
W piątek 21 listopada w gronie sióstr z Dzięgielowa i licznych przyjaciół z Polski przeżywała swoje urodziny.
Pierwszy raz do Polski przyjechała w 1974 roku. Pomimo upokorzeń ze strony władz komunistycznych ukochała Polskę i przez te wszystkie lata pomagała finansowo i materilanie diakonatowi np . przy budowie Ewangelickiego Domu Opieki "Emaus", domu sióstr diakonis w Dzięgielowie, EDO "Sarepta" w Węgrowie i licznym parafiom w tch trudnych czasach, ale również już po przemianach. Jej niespożyta energia i wielka wiara i miłość do Boga i bliźnich zarażała wiele serc w Niemczech, które wspierało jej dzieło miłosierdzia. Dlatego pomimo podeszłego wieku przyjechała do umiłowanego diakonatu "Eben - Ezer' i wraz z nami przeżywała szczególne radosne i błogosławione dni.

Dziękujemy Bogu za s.Lidyę. Niech On ją błogosławi i udziela zdrowia.